Moja afganská rodina

Moje slunce Mad

Animovaný, Česko/Francúzsko/Slovensko
2021, 80 min, český dabing

22. november 2021, 19:00
DCP 2D

Moja afganská rodina rozpráva príbeh Heleny, ktorá opúšťa všedný život v Prahe, aby sa v Kábule vydala za svojho milovaného spolužiaka Nazira. Pod menom Herra začína v exotickom prostredí novú životnú etapu. K vysnívanej budúcnosti ale nevedie jednoduchá cesta. Nie všetci majú také veľké srdce ako Nazir a toľko zmyslu pre humor ako hlava rodiny, pokrokový a vrúcny deduško.

Herra hľadá v novom svete svoje miesto, keď do jej života nečakane vstúpi citlivý chlapec Mad pochádzajúci z ďalekých hôr. Ukazuje sa, že šťastie si človeka môže nájsť v situáciách, kde by ho najmenej čakal.

Film režisérky Michaely Pavlátovej vznikol na motívy knihy Frišta novinárky Petry Procházkovej a je jej celovečerným animovaným debutom. Je posolstvom o dôležitosti vzájomného rešpektu a porozumenia.

Réžia a výtvarníčka: Michaela Pavlátová. Scenár: Ivan Arsenjev. Spolupráca na scenári: Yaël Giovanna Lévy. Námet: Petra Procházková – novela Frišta (Lidové noviny, 2004). Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine. Strih: Evženie Brabcová. V českom znení: Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Andy Patejdl, Jana Plodková, Ivan Trojan, Berenika Kohoutová, Eliška Balzerová, Miroslav Krobot a ďalší.