Na mliečnej ceste

Na mlecnom putu

Romantická komédia/dráma, Srbsko/Veľká Británia/USA
2016, 125 min, v pôvodnom znení (srbsky) s českými titulkami

24. august 2017, 19:00
DCP 2D

Divoká balkánska romanca.

Emir Kusturica sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky.

Kosťa rozváža uprostred vojnovej zóny mlieko na svojom oslíkovi. Pri jednej zo zastávok sa zoznámi s očarujúcou ženou, ktorá sa ukrýva uprostred krajiny nikoho pred svojím zlovestným nápadníkom. Stačí okamih a je to láska na prvý pohľad – ako v rozprávke.

Kusturica nakrútil emotívnu romancu, ktorá pripomína, prečo v deväťdesiatych rokoch patril k ikonám európskeho filmu. Love story Na mliečnej ceste je nostalgickou spomienkou na predminulú dekádu a okúzľuje príbehom o láske v dobe, ktorá jej nepraje.

Emir Kusturica si vôbec po prvýkrát (a ako sa vyjadril on sám aj poslednýkrát) vo svojom filme zahral titulnú úlohu. Hlavnou hviezdou tejto „romantickej rozprávky“ je však jednoznačne Monica Bellucci.

Réžia: Emir Kusturica. Scenár: Dunja Kusturica, Emir Kusturica. Kamera: Martin Šec, Goran Volarevic. Strih: Svetolik Zajc. Hudba: Stibor Kusturica. Hrajú: Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sergej Trifunović, Zoran Cvijanovic, Sloboda Micalovic.