Naše posledné tango

Un tango más

Dokument, Argentína/Nemecko, 2015
85 min, v pôvodnom znení (španielsky) s českými titulkami

07. marec 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Naše posledné tango je predovšetkým milostný príbeh. Príbeh lásky medzi dvoma najznámejšími tanečníkmi v celej histórii tanga. A taktiež príbeh ich nesmiernej vášne k tangu.

María Nieves Rego (80) a Juan Carlos (83) sa stretli, keď mali len 14 a 17 rokov, následne spolu tancovali takmer päťdesiat rokov. Celý čas sa milovali a nenávideli, prešli si niekoľkými bolestnými rozchodmi, ale vždy sa k sebe vrátili. Žiadny iný muž netancoval ako Juan a žiadna iná žena netancovala ako María!

On ju však nakoniec opustil pre skoro o dvadsať rokov mladšiu ženu ako on sám. Teraz, na konci ich životov, sú Juan a María ochotní zdôveriť sa a hovoriť o ich láske, nenávisti aj vášni.

V Našom poslednom tangu rozprávajú svoj príbeh skupine mladých choreografov a tanečníkov z Buenos Aires, ktorí pretvoria tie najkrajšie, najdojemnejšie okamihy z života Juana a Marie do neuveriteľných tanečných choreografií. Tieto nádherné tanečné scény dopĺňajú rozhovory a dokumentárne momenty filmu a dokopy vytvárajú nezabudnuteľnú cestu do srdca tanga.

Film je uvádzaný v rámci cyklu Príbehy umenia.

Réžia: German Kral. Scenár: German Kral, Daniel Speck. Kamera: Félix Monti, Jo Heim. Zvuk: Celeste Palma. Hudba: Gerd Baumann, Luis Borda, Sexteto Mayor. Účinkujú: Melina Brutman, Johana Copes, Juan Carlos Copes, Leonardo Cuello, Pablo Verón, María Nieves Rego.