Oni a Silvio

Loro

Dráma, Taliansko/Francúzsko
2018, 155 min, v pôvodnom znení (taliansky) s českými titulkami

25. marec 2019, 19:00
DCP 2D

BEST OF MFFK FEBIOFEST 2019

Toni Servillo ako kontroverzný Silvio Berlusconi, ktorého preslávili nielen jeho excentrické večierky.

Aká je najväčšia ľudská túžba? Láska? Peniaze? Sex? Neobmedzená moc? A je možné toto všetko dosiahnuť a cestou nestratiť vlastnú tvár? Najúspešnejší taliansky režisér súčasnosti Paolo Sorrentino sa vracia do kín s veľkolepou provokatívnou komediálnou drámou.

Sorrentinov dvorný herec Toni Servillo tentokrát v hlavnej úlohe stvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známeho škandalózneho miliardára, mediálneho magnáta a dlhoročného predsedu talianskej vlády, ktorý sa preslávil hlavne svojím excentrickým spôsobom života a zhýralými večierkami, ktoré svet pozná pod označením „bunga bunga“.

Film nahliada do súkromia tejto kontroverznej ústrednej postavy a ponúka pohľad na mrazivé a často groteskné situácie, či už sa týkajú podplácania sudcov, nákupu najlepších futbalistov, alebo zvádzania mladučkých modeliek. Zaoberá sa aj tým, akí ľudia Berlusconiho a jemu podobných obklopujú a ako funguje cynický mechanizmus moci, založený na absolútnej strate hodnôt, ponižovania, egoizmu a prospechárstva.

Réžia: Paolo Sorrentino. Scenár: Paolo Sorrentino, Umberto Contarello. Kamera: Luca Bigazzi. Strih: Cristiano Travaglioli. Hrajú: Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio a ďalší.