Ostrým nožom

Film uvedú režisér a scenárista Teodor Kuhn a producent Jakub Viktorín

Dráma, Slovensko
2019, 89 min, v pôvodnom znení (slovensky)

22. február 2019, 19:00
DCP 2D

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na slobodu a Ľudo sa všetkými silami snaží dosiahnuť ich opätovné zadržanie. Bojuje s apatickou políciou, oportunistickou sudkyňou, ale aj s faktom, že svojho syna dostatočne nepoznal a nebol mu oporou.

Čím viac sa sám viní za jeho smrť, tým viac sa rozpadá jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou. A tým úpornejšie sa snaží sám zasahovať do vyšetrovania. Keď sa však dozvie, že za synovou smrťou nestál náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina, uvedomuje si, že stojí proti nepriateľovi nad svoje sily. Pokúsi sa zachrániť aspoň to, čo mu ešte ostalo – vlastnú rodinu.

Réžia: Teodor Kuhn. Scenár: Jakub Medvecký, Teodor Kuhn. Kamera: Denisa Buranová. Strih: Pavel Hrdlička. Zvuk: Tobiáš Potočný. Producent: Jakub Viktorín. Koproducenti: Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý. Hudba: Michal Novinski. Architekt: Michal Lošonský. Kostýmy: Martina Čerňáková. Masky: Michala Frimmerová. Dramaturgia: Rudolf Suchánek. Konzultant scenára: Štěpán Hulík. Hrajú: Roman Luknár, Ela Lehotská, David Hartl, Ela Štefunková, Marián Mitaš, Jana Oľhová, Táňa Radeva, Miroslav Krobot, Moloch Vlavo (Denis Domaracký), Momo (Roman Grigely), Fantóm Kruscifix (Patrik Herda), Alexander Selimi, Jana Valocká, Ivana Kubáčková, Sáva Popovič, Vladimír Jedľovský, Zuzana Cigáňová, Zuzana Znášiková, Michal Režný, Ľubomír Paulovič, Tatiana Kulíšková, Vlado Zboroň, Zuzana Šebová.