Pardon, nezastihli sme vás

Sorry We Missed You

Dráma, Veľká Británia/Francúzsko/Belgicko
2019, 100 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

27. január 2020, 19:00
DCP 2D

Rick a jeho rodina sa pohybujú na samotnej hranici chudoby. V snahe zaistiť svojich blízkych sa Rick zapojí do kuriérskej franšízy, avšak namiesto sľúbenej slobody uviazne v sieti predátorských praktík. Začína sa zúfalý boj o finančné prežitie, ale aj o súdržnosť rodiny.

Rodina Turnerovcov patrí k sociálnej vrstve nazývanej „prekariát“. Pohybujú sa na hranici chudoby. Aj ten najmenší finančný výkyv môže pre nich znamenať katastrofu. Aby zabezpečil svojich blízkych, rozhodne sa otec Ricky zapojiť do kuriérskej franšízy. Je zvyknutý tvrdo pracovať a pripravený niesť všetku zodpovednosť. Lenže namiesto sľúbenej slobody uviazne v sieti predátorských praktík a zúfalý boj o finančné prežitie pomaly rozkladá súdržnosť rodiny.

Po víťaznom filme z Cannes Ja, Daniel Blake (2016) pokračuje tvorivá dvojica Loach – Laverty v empatickej línii príbehov obyčajných ľudí, ktorí sa snažia udržať aspoň zdanie dôstojnosti na spoločenskom okraji.

Réžia: Ken Loach. Scenár: Paul Laverty. Kamera: Robbie Ryan. Strih: Jonathan Morris. Hudba: George Fenton. Hrajú: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Harriet Ghost, Ross Brewster.