Paula

Jeune femme

Dráma/komédia, Francúzsko
2017, 97 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami

26. marec 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Paula, ktorej ostala len prázdna peňaženka, mačka a dvere, ktoré jej každý zatvára pred nosom, je po dlhšom čase naspäť v Paríži. Počas svojej cesty stretáva rôznych ľudí, no jednou vecou si je istá: je pripravená svoj život opäť naštartovať so štýlom a eleganciou. K chladnému vzťahu s vlastnou matkou a ignorovaniu od väčšiny jej bývalých kamarátov sa pridajú aj kopačky od Paulinho dlhoročného priateľa. Ako nezodpovedná tak vynaliezavá Paula sa však pomaly šplhá na spoločenskom rebríčku, vymieňajúc dočasné provizórne ubytovanie za lacný hotel a postupne až skromné, no slušné bývanie. Hrdinka má jedno oko modré a druhé hnedé a táto zvláštnosť ju privádza do jednej z mnohých zaujímavých situácií pri tom, ako sa z pomýlenej identity vykľuje ponuka novej práce.

Film, ktorého dej sa odohráva do parížskej štvrti Montparnasse na ľavom brehu Seiny, vznikol s obmedzeným rozpočtom a takmer výhradne ženským obsadením štábu.

Réžia: Léonor Serraille. Scenár: Léonor Serraille. Kamera: Émilie Noblet. Hudba: Julie Roué. Hrajú: Laetitia Dosch, Souleymane Seye Ndiaye, Grégoire Monsaingeon, Lilas-Rose Gilberti-Poisot.