Posledný autoportrét

Dokument, Slovensko
2018, 72 min, v pôvodnom znení (slovensky)

02. december 2020, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Známy slovenský dokumentarista po dlhých rokoch tvorivej (ne)absencie dokončil nový film. Na prvý pohľad, ako inak, dokument. Čo však nie je celkom pravda. Marek Kuboš sa v tomto umeleckom hybride pokúsil o netradičnú sebareflexiu – ako umelca, syna, ale tiež obyčajného človeka.

Prostredníctvom svojich dokončených, ale aj nezrealizovaných diel predstavuje ojedinelú úprimnú spoveď o tom, prečo veľmi vážne rozmýšľa nad koncom na poli autorského dokumentu. Spolu s mnohými, dnes už etablovanými slovenskými filmármi, ale aj ľuďmi z jeho skorších filmov, sa snaží nájsť na svoje neľahké otázky nie jednoduché odpovede…

Réžia, scenár, kamera, hudba a iné: Marek Kuboš. Strih: Rado Dúbravský. Zvuk: Ján Boleslav Kladivo. Producenti: Marek Kuboš - Psyché film, Tibor Horváth - RTVS. Účinkujú: Jaro Sýkora, Jano B., Jozef Brezovský, Jozef Pátrovič a Soňa Balková, Jozef Drengubjak, Anna Kubošová-Baková, Štefan Durčák, Veronika Brúderová, Marek Majeský, Soňa Holičková a Mário Homolka, Ivan Ostrochovský, Jaro Vojtek, Braňo Špaček, Zuza Piussi, Peter Kerekes, Alexander Strelinger, Tomáš Pašteka, Martin Šulík, Miro Remo, Marek Šulík, Juraj Lehotský, Robert Kirchhoff, Maroš Berák, Mišo Suchý, Ľubo Štecko, Marek Kuboš a ďalší.