Posledný autoportrét

Film uvedie režisér Marek Kuboš

Dokument, Slovensko
72 min, v pôvodnom znení (slovensky)

02. október 2018, 19:10
DCP 2D

PROJEKT 100

Film o odchádzaní z autorského dokumentárneho filmu.

Známy slovenský dokumentarista po dlhých rokoch tvorivej (ne)absencie dokončil nový film. Na prvý pohľad, ako inak, dokument. Čo však nie je celkom pravda. Marek Kuboš sa v tomto umeleckom hybride pokúsil o netradičnú sebareflexiu – ako umelca, syna, ale tiež obyčajného človeka.

Prostredníctvom svojich dokončených, ale aj nezrealizovaných diel predstavuje ojedinelú úprimnú spoveď o tom, prečo veľmi vážne rozmýšľa nad koncom na poli autorského dokumentu. Spolu s mnohými, dnes už etablovanými slovenskými filmármi, ale aj ľuďmi z jeho skorších filmov, sa snaží nájsť na svoje neľahké otázky nie jednoduché odpovede…

Pred filmom Posledný autoportrét je uvádzaná krátka snímka Monštrum.

Réžia, scenár, kamera, hudba a iné: Marek Kuboš. Strih: Rado Dúbravský. Zvuk: Ján Boleslav Kladivo. Producenti: Marek Kuboš - Psyché film, Tibor Horváth - RTVS. Účinkujú: Jaro Sýkora, Jano B., Jozef Brezovský , Jozef Pátrovič a Soňa Balková, Jozef Drengubjak, Anna Kubošová-Baková, Štefan Durčák, Veronika Brúderová, Marek Majeský, Soňa Holičková a Mário Homolka, Ivan Ostrochovský, Jaro Vojtek, Braňo Špaček, Zuza Piussi, Peter Kerekes, Alexander Strelinger, Tomáš Pašteka, Martin Šulík, Miro Remo, Marek Šulík, Juraj Lehotský, Robert Kirchhoff, Maroš Berák, Mišo Suchý, Ľubo Štecko a Marek Kuboš a ďalší.