Pračlovek

Early Man

Animovaná dobrodružná komédia, Veľká Británia/Francúzsko
2018, 89 min, so slovenským dabingom

20. december 2020, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Dug je typický neohrozený hrdina, doposiaľ žijúci v pomerne pokojne prebiehajúcej dobe kamennej. A teraz spolu so svojím štvornohým priateľom musí zachrániť svoj kmeň a milovaný domov pred veľkou hrozbou. Vtrhla k nim totiž doba bronzová v čele s podlým lordom. Dug sa nakoniec vďaka náhode ocitá priamo uprostred nepriateľského územia a tam staví budúcnosť svojho kmeňa do podivnej hry, v ktorej sa dve rovnako veľké skupiny bojovníkov snažia kopať do koženej gule.

Dug má jedinú šancu: naučiť seba a ďalších desať riadne nemotorných praľudí hrať futbal a následne vyhrať zápas proti elitnému reprezentačnému klubu Real Bronzio. Len tak môžu získať späť svoje územie. To sa zdá spočiatku absolútne nemožné. Vyzerá to skôr na úplnú katastrofu, totálny debakel a po ňom nasledujúcu dlhodobú drinu v baniach víťaznej civilizácie. Našťastie sa im podarí získať na svoju stranu veľkú futbalovú fanúšičku Tynu a vďaka jej trénerským metódam, využívajúcim aj bublajúce sopky a vriace gejzíry, sa všetko začína obracať k lepšiemu.

Dokáže však doba kamenná poraziť dobu bronzovú? Vyhrá Dug a jeho tím zápas a získa späť svoje územie? Nič nie je isté.

 

Réžia: Nick Park. Scenár: Mark Burton, James Higginson, John O'Farrell. Kamera: Dave Alex Riddett. Hudba: Harry Gregson-Williams, Tom Howe. Hrajú (v slovenskom znení): Daniel Fischer, Kristína Svarinská, Ivan Romančík, Miloslav Kráľ, Marcel Ochranek, Marián Labuda ml., Roman Matisko.