Prezident Blaník

Komédia, Česko
2018, 95 min, v pôvodnom znení (česky)

22. marec 2018, 19:00
DCP 2D

MFFK FEBIOFEST 2018

Antonín Blaník je jedným z najvýznamnejších lobbistov v krajine. Pracuje pre politické strany, pre samotného prezidenta, a hlavne sám pre seba. Jedného dňa sa rozhodne, že už je na čase vystúpiť z politického zákulisia a oznámi kandidatúru na funkciu prezidenta Českej republiky.

Kampaň, v ktorej s pomocou tajomníka Žížalu a asistentky Lenky nasľubuje ľuďom, čo im nikto nemôže dať, má úspech. Tondova kandidatúra sa však skončí skôr, než sa začala, pretože Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové archy. Lenže to by nebol Tonda Blaník, aby si s takou „nepríjemnosťou“ neporadil. Je predsa ešte dosť iných kandidátov a do Tondovej hlavy nikto nevidí…

Príbeh filmu nadväzujúceho na úspešný seriál sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych aktérov českého politického a spoločenského života.

Réžia: Marek Najbrt. Scenár: Tomáš Hodan, Robert Geisler, Jan Bartes, Benjamin Tuček, Marek Najbrt. Producent: Milan Kuchynka, Pavel Strnad (Negativ). Koproducent: Helena Uldrichová (ČT), Seznam.cz. Kamera: Jan Baset Střítežský, Martin Štěpánek, Havel Parkán. Strih: Michal Hýka. Zvuk: Jan Štindl. Hudba: Midi Lidi. Architekt: Jan Novotný. Výtvarník kostýmov: Michaela Daniel Huffsteter. Umelecký maskér: Veronika Reihs. Hrajú: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková a ďalší.