Raoul Taburin

Komédia, Francúzsko
2018, 90 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami

05. október 2020, 19:00
DCP 2D

Milá komédia zo slnkom zaliateho francúzskeho mestečka o vynikajúcom opravárovi bicyklov a jeho veľkom tajomstve podľaknihy Jeana-Jacquesa Sempého. Film je pôvabným príbehom o priateľstve, láske, dôvere i strachu z vlastnej slabosti a Sempého celoživotnej láske – cyklistike.

Ak sa niekto vyzná v bicykloch, tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu Francúzska. Dokonale rozumie dušiam svojich zákazníkov, i tým na ich bicykloch. Celý život ho ale trápi prekvapujúce tajomstvo, ktoré neprezradil ani svojej milujúcej žene. Nevie jazdiť na bicykli! Snažil sa to naučiť počas celého detstva i dospievania – ale márne. A rovnako neúspešné boli i jeho pokusy podeliť sa s niekým o toto tajomstvo. Nikto mu neveril. Keď pokojný život v Saint Cérone naruší parížsky fotograf Figougne, začína hroziť, že Raoulovo tajomstvo bude odhalené…

Milá komédia podľa rovnomennej knihy geniálneho ilustrátora, humoristu a spoluautora kníh o malom Mikulášovi Jeana-Jacquesa Sempého rozpráva pôvabný príbeh o priateľstve, láske, dôvere i strachu z vlastnej slabosti. Godeauovi sa podarilo do filmu vniesť jemnosť, láskavosť a humor Sempého predlohy.

Réžia: Pierre Godeau. Scenár: Guillaume Laurant. Kamera: Claire Mathon. Hudba: Javier Navarrete. Strih:Hervé de Luze. Hrajú: Benoît Poelvoorde, Suzanne Clément, Édouard Baer, Grégory Gadebois, Ilona Bachelier, Vincent Desagnat, Marilou Aussilloux a ďalší.