Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a ľadu

Снежная королева 3: Огонь и Лёд

Animovaná dobrodružná komédia, Rusko
2019, 89 min, slovenský dabing

17. január 2021, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

Hlavnou hrdinkou pokračovania populárnej animovanej série je opäť odvážna Gerda, ktorá porazila Snehovú kráľovnú a oslobodila svojho brata Kaia. Vďaka tomu sa z nich stali tak trochu rozprávkové celebrity. Kým Gerda to berie s nadhľadom, zasnený Kai sa o čosi horšie vyrovnáva so svojou popularitou, keď mu pri nohách pravidelne omdlievajú mladé dievčatá. Aby si od tejto vyčerpávajúcej slávy trochu odpočinuli, vydávajú sa do hôr za svojím trollským kamarátom Ormom, kde na nich však nečaká žiadna oddychová dovolenka, ale parádne nové dobrodružstvo.

Do trollských hôr k Ormovi totiž dorazí aj Rolan, mladík vyhľadávajúci hrdinské činy, ktorý sa v trollských legendách dočíta o starodávnom kúzelnom trollskom Kameni ohňa a ľadu. Ako pravý hrdina sa ho musí vydať hľadať a nájsť. A keď sa k nim ešte pridá drsná a krásna pirátka Alfida, poriadny zmätok v trollskom kráľovstvo je zaručený. Udalosti sa našim hrdinom dosť rýchlo vymknú z rúk a bude to riadna fuška, než magickým kameňom prebudené sily ohňa a ľadu opäť skrotia. No možno sa Gerde a Kaiovi nakoniec podarí nájsť aj rodičov unesených Severným vetrom a dať celú rodinu zase dokopy.

 

Réžia: Alexej Cicilin. Scenár: Alexej Cicilin, Vladimir Nikolaev, Aleksey Zamyslov, Andrey Korenkov, Robert Lence. Hudba: Fabrizio Mancinelli. Hrajú (v slovenskom znení): Táňa Pauhofová, Marián Chalány, Marek Suchitra, Peter Marcin, Michaela Šáleková, Pavol Plevčík, Jana Valocká, Gabriela Dzuríková, Štefan Kožka, Lucia Vráblicová, Roman Ferienčík, Zuzana Kyzeková.