Sólo

Dokument/životopisný/hudobný, Česko/Francúzsko/Argentína/Rakúsko
2019, 84 min, v pôvodnom znení (španielsky) s českými titulkami

17. jún 2020, 19:00

Sólo je lyrický dokument o samote a návrate do života.

Martin P. je mladý argentínsky klavírny virtuóz a skladateľ, ktorý posledné štyri roky prežil v ústave pre duševne chorých El Borda v Buenos Aires, najväčšom psychiatrickom zariadení v latinskej Amerike.

Detský hudobný génius a najsľubnejší talent svojej generácie sa pokúša nájsť spôsob, ako prekonať svoje psychiatrické ochorenie a vrátiť sa do života vonku, za múry sanatória i na koncertné pódiá, zatiaľ čo pracuje na svojej novej skladbe Enfermaria.

Sólo rozpráva výnimočný a zároveň univerzálny príbeh o posadnutosti tvorbou a dokonalosťou, popisujúci evolúciu ľudskej bytosti, ktorá čerpá svoju silu z vlastnej citlivosti.

Online predpredaj vstupeniek

Režisér: Artemio Benki. Scenár: Artemio Benki. Kamera: Diego Mendizabal. Strih: Valeria Raccopi, Jeanne Oberson. Hudba: Martín Perino. Producenti: Petra Oplatková, Artemio Benki. Koproducenti: Rebecca Houzel, Arash T. Riahi, Sergio Luciano Pra. Hrajú: Martín Perino, Soledad Madarieta, Federico Daniel Bustos.