Stanko

Road movie, Slovensko
2015, 79 min, v pôvodnom znení (slovensky, taliansky) so slovenskými titulkami

06. máj 2016, 19:00
DCP 2D

Film osobne uvedú režisér Rasťo Boroš, herec Peter Kočan, producentka Barbara Harumová Hessová a strihač Peter Harum

Stanko roky prežíva na talianskych farmách. Klamstvá a nedodržané sľuby ho však dohnali do situácie, keď mu už nikto nechce požičať peniaze. Od bývalého chlebodarcu Paola dostane poslednú šancu. Previezť dievča zo Slovenska do Talianska.

Stanko netuší a neskôr radšej ani nechce vedieť, ako dievča dopadne. Musí splniť úlohu. Je pevne rozhodnutý aspoň raz v živote spraviť niečo poriadne. Cesta sa mu však nečakane skomplikuje. S dievčaťom, ktoré mu malo len poslúžiť ako prostriedok ku šťastiu, sa spriatelí.

Príbeh zo súčasnosti v žánri tragikomickej roadmovie inšpirovaný životom reálnych ludí. Príbeh sa témou dotýka obchodu s dievčatami, no rozpráva v prvom rade o priateľstve, o univerzálnom pute medzi dvoma ľuďmi z okraja spoločnosti.

Námet, scenár a réžia: Rasťo Boroš. Kamera: Ivo Miko. Strih: Peter Harum. Zvuk: Lukáš Kasprzyk. Hudba: David Kollar. Producent: Barbara Harumová Hessová. Hrajú: Peter Kočan, Ivana Kanalošová, Marcel Bobák, Terézia Paprčková, Milan Muránsky, Maxim Michel Dominique Grenu, Roman Fizane, Abdlinahed Jabiri, Marco Slivagni, Sergio Germano, Youssef Haouass, Luciano a Marco Taccone, Viviana Sipio, Anna Fair, David Gunn.