The Rocky Horror Picture Show

Hororový muzikál, Veľká Británia/USA
1975, 100 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

07. január 2019, 19:00
DCP 2D

Vitajte v dome transvestitov z transexuálnej Transylvánie!

Práve sa skončila svadba a družička so svedkom – mladí milenci Brad a Janet – sa pod dojmom obradu rozhodnú svoj vzťah zavŕšiť, keď viditeľne nervózny Brad vyzná svojej milej lásku a s piesňou na perách ju požiada o ruku. A vydajú sa na výlet, aby tento veľký okamžik oslávili. Zastaví ich však osud v podobe prázdnej pneumatiky a dvojica sa vydá hľadať pomoc na hrade, ktorý cestou míňali.

Uvíta ich podivný muž a požiada ich, aby vstúpili. Večierok sa práve začína. V hale tancuje skupinka bizarne oblečených ľudí a všetci čakajú na príchod hradného pána – Dr. Franka-N-Furtera, transvestitu z transexuálnej Transylvánie. Ten ich pozýva na exkurziu do hradného laboratória. Práve totiž vyvíja novú umelú bytosť, vysokého svalnatého blondiaka Rockyho, ktorého si pripravil na ukojenie svojich vášní. Čo sa bude diať počas tejto noci, tým si nikto nemôže byť úplne istý…

Réžia: Jim Sharmann. Scenár: Jim Sharmann, Richard O´Brien. Kamera: Peter Suschitzky. Hudba: Richard O´Brien, Richard Hartley. Hrajú: Tim Curry, Susan Sarandon, Barry Bostwick, Richard O´Brien, Patricia Quinn a ďalší.