Tlmočník

Film uvedie režisér a scenárista Martin Šulík

Tragikomédia, Slovensko/Česko/Rakúsko
2018, 113 min, v pôvodnom znení (slovensky, nemecky) so slovenskými titulkami

08. august 2018, 21:00
DVD

Letné kino na hradnom nádvorí 2018

Každá cesta má svoje tajomstvo.

Svojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Obaja hlavní hrdinovia sa počas cesty dostávajú do bizarných situácií, stretávajú rozmanitých ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy, ktorá sa navonok mení, ale niekde v hĺbke ukrýva stále nevyriešené konflikty. Vďaka poznaniu života toho druhého začínajú chápať vlastné činy a nanovo si definujú vlastnú identitu.

Oscarový režisér a publikom milovaný český filmár Jiří Menzel v novej snímke stvárnil asketického tlmočníka Aliho. Jeho partnera, rakúskeho učiteľa a bonvivána so slabosťou pre alkohol a pekné ženy, si schuti zahral popredný rakúsky herec Peter Simonischek, nositeľ Európskej filmovej ceny za najlepšieho herca roku 2016 za nemeckú komédiu Toni Erdmann, ktorá bola nominovaná aj na Oscara.

Pred filmom bude uvedená krátka hraná absolvenstská snímka režiséra Ondreja Hrašku Hráč (28 min).

Réžia: Martin Šulík. Námet: Martin Šulík, Marek Leščák. Scenár: Martin Šulík, Marek Leščák. Kamera: Martin Štrba. Hudba: Vladimír Godár. Producent: Rudolf Biermann, Martin Šulík, Bruno Wagner. Hrajú: Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry, Réka Derzsi, Anna Rakovská, Eva Kramerová, Atilla Mokos, Judita Hansmann, Igor Hrabinský a ďalší.