To sa mi snáď len zdá

Dream Scenario

Komédia/triler, USA
2023, 102 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

17. apríl 2024, 19:00
DCP 2D

OZVENY FEBIOFESTU

Čierna komédia o mužovi, ktorý sa zrazu začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete. V hlavnej úlohe s Nicolasom Cageom.

Paul Matthews je muž, ktorého by ste si v skutočnom živote pravdepodobne nevšimli: plešatý, v pokrčených nohaviciach a hnedých kožených mokasínach, je profesorom na univerzite, o ktorej ste nikdy nepočuli. Má manželku, ktorá ho podporuje, dve dcéry a ambície, ktoré nie je schopný realizovať. A potom sa stane niečo zvláštne.

Tento nenápadný muž sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania a jeho riedko navštevované prednášky sa rýchlo zapĺňajú. Ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy.

Zaujímavosti:

Keď sa manželka pýta Paula, prečo sa nezjavuje aj v jej snoch a opisuje mu svoju fantáziu, ako ju Paul zachráni, keď má oblečené veľké sako, ktoré mal na sebe David Byrne v koncertnom filme kapely Talking Heads Stop Making Sense z roku 1984, nie je to náhoda. 4K reštaurovanú verziu tohto filmu vlani uviedla do kín rovnaká spoločnosť ako film To sa mi snáď len zdá.

Film bol nakrúcaný v Toronte v októbri a novembri 2022 16mm kamerou.

Réžia: Kristoffer Borgli. Scenár a strih: Kristoffer Borgli. Kamera: Benjamin Loeb. Hudba: Owen Pallett. Hrajú: Nicolas Cage, Julianne Nicholson, Michael Cera, Tim Meadows, Dylan Gelula, Dylan Baker, Kate Berlant, Lily Bird, Jessica Clement a ďalší.