Trojuholník smútku

Triangle of Sadness

Komédia/dráma, Švédsko/Nemecko/Francúzsko/Dánsko
2022, 142 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

05. október 2022, 19:00
DCP 2D

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa.

Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle.

Dvojnásobný víťaz Zlatej palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund, nakrútil satirickú komédiu o spoločenských rolách a opojnej sile moci, ktorá nenechá na nikom ani suchej nite.

Réžia: Ruben Östlund. Scenár: Ruben Östlund. Kamera: Fredrik Wenzel. Hudba: rôzne skladby a piesne. Strih: Ruben Östlund, Mikel Cee Karlsson. Hrajú: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson, Vicki Berlin, Henrik Dorsin, Zlatko Burić, Jean-Christophe Folly, Iris Berben, Dolly De Leon, Sunnyi Melles, Amanda Walker, Oliver Ford Davies, Arvin Kananian, Carolina Gynning, Ralph Schicha a ďalší.