V sieti

Dokument, Česko/Slovensko
2019, 90 min, v pôvodnom znení (česky)

14. november 2020, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Online predaj vstupeniek

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2 458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete.

Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať.

Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, na ktorých sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení.

Režisér: Vít Klusák, Barbora Chalupová. Scenár: Vít Klusák, Barbora Chalupová. Kamera: Adam Kruliš. Hudba: Jonatán Pastirčák. Strih: Vít Klusák. Zvuk: Adam Bláha. Scéna: Jan Vlček. Masky: Barbora Potužníková. Producenti: Vít Klusák, Filip Remunda, Peter Kerekes.