Veľké želanie

Día de Muertos

Animovaný/rodinný, Mexiko
2019, 89 min, slovenský dabing

20. marec 2021, 18:00
Stream

KINO ISKRA DOMA

V malom mexickom mestečku Santa Clara žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – rodičia ju vraj opustili.

Salma však odmieta tomuto tvrdeniu veriť a snaží sa dopátrať k pravde. Do rúk sa jej dostane zvláštna kniha plná príbehov a kúziel. Čarovná kniha by mohla byť chýbajúcim článkom k objasneniu tajomstva jej rodiny. Vďaka knihe sa Salma rozhodne podniknúť dobrodružnú cestu za tajomstvom svojich rodičov. Na túto dobrodružnú cestu sa k nej pripoja odvážni a udatní priatelia Jorge a Pedro.

Nájde Salma všetky indície odkazujúce k rodinnej minulosti? Podarí sa jej vypátrať históriu jej rodičov, prípadne sa s nimi stretnúť?

Réžia: Carlos Gutiérrez Medrano. Scenár: Eduardo Ancer, Juan José Medina. Strih: Yadin Salmerón. Hudba: Juan Pablo. Hrajú v slovenskom znení: Andrea Somorovská, Patrik Vyskočil, Tomáš Majláth, Martin Mňahončák, Eva Matejková, Martin Kaprálik, Peter Krajčovič, Dominika Žiaranová, Erik Koníček, Petra Vajdová, Martin Hronský a ďalší.