Zákon lásky

Dokument, Česko
2021, 89 min, v pôvodnom znení (česky)

29. december 2021, 20:20
Stream

KINO ISKRA DOMA

Kto má proti svadbe námietky, nech prehovorí teraz, alebo mlčí navždy.

Spolurežisérka úspešného filmu V sieti Barbora Chalupová debutuje tragikomickým dokumentom o ceste zákona, ktorý má vplyv na státisíce Čechov. „Zákon lásky“ zaistí manželstvo všetkým bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu. Podporuje ho v tom väčšina občanov. Komu teda návrh prekáža? A aký je rozdiel medzi manželstvom a registrovaným partnerstvom?

S napätím sledujeme výpravu naprieč českou spoločnosťou, ktorá vedie od zberu podpisov petície cez televízne hádky až po diskusie na pôde parlamentu pred kľúčovým hlasovaním. Náraz progresívnych a konzervatívnych častí obyvateľstva vidno v exhibícii politikov. Nevzdelanosť, obavy, strach a neschopnosť urobiť akékoľvek rozhodnutie však nie sú to jediné, čo bráni prijatiu zákona. Sú Česi naozaj takí liberálni, ako sa prezentujú? A zvíťazí u nich nakoniec láska nad lžou a nenávisťou?

Film je uvádzaný v rámci cyklu FFi uvádza.

Réžia: Barbora Chalupová. Scenár: Barbora Chalupová. Kamera: Šimon Havel. Strih: Jakub Jelínek. Hudba: Adam Bláha. Zvuk: Adam Bláha. Produkcia: Pavla Klimešová, Martina Štrunc.