Zažiť to znovu

La Belle Époque

Komédia/dráma/romantický, Francúzsko
2019, 115 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami

24. jún 2020, 19:00
DCP 2D

Šesťdesiatnik Victor dostane od syna poukaz agentúry Cestovatelia v čase. Tá s pomocou filmových kulís a hercov dokáže zinscenovať akúkoľvek epochu. Victor si vyberie rok 1974. Ľudia v kaviarňach sa vtedy ešte rozprávali a nepozerali do mobilov a on v jednej z nich stretol svoju životnú lásku.

Akú dobu by ste chceli zažiť, keby ste mali tú možnosť? Takúto otázku položia v agentúre Cestovatelia v čase šesťdesiatnikovi Victorovi, ktorého dlhoročné manželstvo s Marianne sa rozpadá. Agentúra s pomocou filmových kulís a hercov dokáže zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutia so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania.

A Victor práve dostal od syna ich poukaz. On sa však nechce pozrieť na dvor Ľudovíta XVI., podpis Mníchovskej dohody či opiť sa s Hemingwayom. Victor sa túži vrátiť do divokých 70. rokov a ešte raz prežiť prvé rande s Marianne – do čias keď ho milovala a on za to stál.

Zažiť to znovu je originálna romantická komédia s výborným hereckým obsadením a dialógmi, aké dokážu napísať len Francúzi. Film o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme si mohli zopakovať tie najkrajšie chvíle nášho života.

Online predpredaj vstupeniek

Réžia: Nicolas Bedos. Scenár Nicolas Bedos. Kamera: Nicolas Bolduc. Hudba: Nicolas Bedos, Anne-Sophie Versnaeyen. Strih: Anny Danché, Florent Vassault. Hrajú: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi, Denis Podalydès a ďalší.