Zmenil tvár Šanghaja

Dokument, Slovensko
2010/2015, 68 min, v pôvodnom znení (slovensky, anglicky...) so slovenskými titulkami

12. november 2015, 19:00
DCP 2D

Film osobne uvedie režisér Ladislav Kaboš

Fascinujúci príbeh otca ázijských mrakodrapov Ladislava Hudeca.

Traja súrodenci Martin (87) z Monaka, Theo (85) z Kanady, Alessa (82) z USA spomínajú na svoje detstvo a mladosť v Šanghaji, rozprávajú fascinujúci životný príbeh svojho slávneho otca – architekta Ladislava Hudeca. Alessa prvýkrát v živote navštívi rodisko svojho otca – Slovensko a spolu s Theom sa po 63 rokoch vydá do
Šanghaja.

Okrem pozoruhodných informácií o živote a diele „Otca ázijských mrakodrapov“ L. E. Hudeca dokument prináša aj cenné svedectvo a autentické spomienky o živote Európanov v koloniálnom Šanghaji pred vznikom ČĽR, ktoré umocňuje objav dosiaľ nezverejnených 16mm filmov. V rokoch 1927 – 1938 ich nakrútil sám Ladislav Hudec.

Film bol vďaka podpore Audiovizuálneho fondu digitalizovaný a tak sa konečne dostane aj na plátna slovenských kín v najvyššej obrazovej kvalite.

Sprievodnými akciami kežmarského premietania budú výstava Portréty Ladislava a Juraja Hudeca z ateliéru sochára Laca Saba a prezentácia publikácie L. Kaboša a S. M. Kabošovej Ladislav Hudec – Otec ázijských mrakodrapov.

Scenár a réžia: Ladislav Kaboš. Producent: Svatava Maria Kabošová, Ladislav Kaboš. Kamera: Michael Kaboš, Dodo Šimončič. Účinkujú: deti Ladislava Hudeca – Alessa, Martin a Theo Hudec.