Týždeň vo filme 20/1982

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

V pondelok 2. mája pred filmom Láska z Khon Kaen uvidíte Týždeň vo filme 20/1982 s týmto obsahom:

Týždeň vo filme 20/1982Monotematický týždenník – Prvomájové oslavy a ocenení hrdinovia práce

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Láska z Khon Kaen

Rak ti Khon Kaen

Dráma, Thajsko/Veľká Británia/Francúzsko/Nemecko/Malajzia
2015, 122 min, v pôvodnom znení (thajsky) s českými titulkami

02. máj 2016, 19:00
DCP 2D

Vojaci trpiaci tajomnou spavou chorobou sú premiestnení do provizórnej nemocnice v bývalej škole. Na tomto mieste plnom spomienok zažije mnoho prekvapení Jenjira – žena v domácnosti a dobrovoľníčka, ktorá sa stará o Itta, sympatického vojaka, ku ktorému nechodia na návštevu žiadni príbuzní.

Objaví jeho tajomný zápisník plný zvláštnych poznámok a náčrtov. Možno existuje nejaké spojenie medzi záhadným syndrómom, ktorým muži trpí, a mýtickým starodávnym miestom, na ktorom nemocnica stojí.

Mágia, uzdravovanie, milostná romanca a sny sú súčasťou Jenjirinej nenásilnej cesty za hlbším poznaním seba samej aj sveta, ktorý ju obklopuje.

Pred filmom (o 18.50 h) uvidíte historický kinožurnál Týždeň vo filme 20/1982

Scenár a réžia: Apichatpong Weerasethakul. Kamera: Diego Garcia. Strih: Lee Chatametikool. Hrajú: Pongpas Widner, Banlop Lomnoi, Jarinpattra Rueangram, Petcharat Chaiburi, Tawatchai Buawat, Sujittraporn Wongsrikeaw, Bhattaratorn Senkraigul, Sakda Kaewbuadee a ďalší.