Týždeň vo filme 44/1976

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 44/1976V pondelok 12. septembra pred filmom Spojené štáty lásky uvidíte Týždeň vo filme 44/1976 s týmto obsahom:

•  Monotematický týždenník – venovaný všeobecným voľbám do zastupiteľských orgánov všetkých stupňov.

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Spojené štáty lásky

Zjednoczone stany miłości

Dráma, Poľsko/Švédsko
2016, 104 min, v pôvodnom znení (poľsky) s českými titulkami

12. september 2016, 19:00

PROJEKT 100 – 2016

Dráma štyroch žien bojujúcich s láskou a samotou v novom postkomunistickom Poľsku.

Poľsko, 1990. Prvý euforický rok slobody, ale tiež neistá budúcnosť. Štyri, na prvý pohľad šťastné ženy v rôznom veku sa rozhodnú, že je čas zmeniť život a splniť si sny.

Agáta je mladá matka, nešťastne vydatá, ktorej útekom je ďalší, nezmyselný vzťah. Renáta je staršia učiteľka, fascinovaná jej susedkou Marzenou – osamelou miestnou „kráľovnou krásy“, ktorej manžel pracuje v Nemecku. Marzenina sestra Iza je riaditeľkou školy, zaľúbenou do otca jedného z jej študentov.

Pred filmom (o 18.50 h) uvidíte historický kinožurnál Týždeň vo filme 44/1976

Réžia a scenár: Tomasz Wasilewski. Kamera: Oleg Mutu. Strih: Beata Walentowska. Hrajú: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz a ďalší.