Týždeň vo filme 46/1956

O 18.45 h, teda pätnásť minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 46/1956V pondelok 19. septembra pred filmom Komorná uvidíte Týždeň vo filme 46/1956 s týmto obsahom:

• Robotníci a roľníci Slovenska podporujú vytvorenie robotnícko-roľníckej vlády v Maďarsku

• Všetok náš ľud na manifestáciách a oslavách októbrovej revolúcie podporuje ľudovú demokraciu, našu vládu a stranu

3. november 1956 – prvé televízne vysielanie na Slovensku

Letci pomáhajú pri úprave pasienkov na hornej Orave

Pivovarnícke kvasnice sa využívajú na prípravu rôznych jedál

Jesenná pohľadnica z Bardejova

Suezský prieplav je po začiatku anglicko-francúzskej agresiu stredom pozornosti

Čínske pohorie Chua-šan poznajú pre jeho krásu turisti aj umelci

Do nemeckého mesta prišiel cirkus

Po Varšave jazdia prototypy auta s motocyklovým motorom a bicykla pre celú rodinu

Bratislavský futbalový zápas Slovana a Ústredného domu armády je rozhodujúci

Preteky chrtov  v Rotterdame v Holandsku

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Komorná

Ah-ga-ssi

Dráma, Južná Kórea
2016, 144 min, v pôvodnom znení (kórejsky a japonsky) s českými titulkami

19. september 2016, 19:00

PROJEKT 100 – 2016

Mladá žena je najatá ako slúžka pre japonskú bohatú dedičku. Lenže v skutočnosti je súčasťou plánu, ako získať jej majetok.

Film je kórejskou interpretáciou románu Zlodejka od spisovateľky Sarah Walters. Je príbehom mladej ženy, ktorá sa stáva slúžkou tajomnej bohatej japonskej dedičky. Jej úloha však nespočíva v tom, aby jej slúžila. Je len súčasťou plánu, ako sa dostať k jej majetku. Film je silnou drámou s nečakaným zvratom v druhej polovici.

Pred filmom (o 18.45 h) uvidíte historický kinožurnál Týždeň vo filme 46/1956

Réžia: Park Chan-wook. Scenár: Park Chan-wook, Seo-Kyung Chung. Hudba: Yeong-wook Jo. Kamera: Chung-hoon Chung. Strih: Jae-Bum Kim, Sang –beom Kim. Hrajú: Jung-woo Ha, Min-hee Kim, Jin-woong Jo, So-ri Moon, Hae-Suk Kim a ďalší.