Týždeň vo filme 51/1966

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

Týždeň vo filme 51/1966V pondelok 31. októbra pred filmom Toto je náš svet uvidíte Týždeň vo filme 51/1966 s týmto obsahom:

• Výstava hračiek v Pardubiciach

O detských domovoch a mestečkách (maďarské mesto Fót, slovenské mesto Trenčín)

• O starých ľuďoch a domovoch dôchodcov

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Toto je náš svet

Captain Fantastic

Dráma, USA
2016, 118 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

31. október 2016, 19:00

PROJEKT 100 – 2016

Otec a jeho šesť detí žijú alternatívnym spôsobom života v lese na severozápade USA. Následkom tragických udalostí sú však nútení vydať sa na cestu do skutočného sveta.

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva, tu v srdci divokej prírody, svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom.

Pred filmom (o 18.50 h) uvidíte historický kinožurnál Týždeň vo filme 51/1966

Réžia a scenár: Matt Ross. Kamera: Stéphane Fontaine. Strih: Joseph Krings. Hrajú: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler, Annalise Basso, Nicholas Hamilton, Shree Crooks a ďalší.