Týždeň vo filme 52/1981

O 18.50 h, teda desať minút pred pondelkovým klubovým filmom (z distribučnej ponuky ASFK), premietame filmové žurnály Týždeň vo filme z rokov 1945 – 1990. Je to nový projekt filmových klubov na Slovensku, zastrešený Asociáciou slovenských filmových klubov a Slovenským filmovým ústavom. Viac informácií o projekte tu.

 

Týždeň vo filme 52/1981V pondelok 12. decembra pred filmom Sedem statočných uvidíte Týždeň vo filme 52/1981 s týmto obsahom:

V poslednom tohtoročnom filmovom týždenníku sa zamýšľame aj nad týmito problémami:

• K Vianociam 1981 bolo na Slovensku vyťatých 400 000 stromčekov

• Prečo niektorí naši spoluobčania považujú silvestrovské oslavy za „koniec sveta“

• Kam ísť v Bratislave za kabaretom

 

Viac o tomto týždenníku v databáze Slovenského filmového ústavu SK Cinema.

Sedem statočných

The Magnificent Seven

Western, USA
1960, 128 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami

12. december 2016, 19:00
DCP 2D

PROJEKT 100 – 2016

Sedem pištoľníkov, boj za správu vec a podľa mnohých vôbec ten najlepší western všetkých čias.

Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmich pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov.

Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší.

Pred filmom (o 18.50 h) uvidíte historický Týždeň vo filme 52/1981

Réžia: John Sturges. Scenár: William Roberts. Kamera: Charles Lang Jr. Hudba: Elmer Bernstein. Strih: Ferris Webster. Hrajú: Yul Brynner, Eli Wallach, Steve McQueen, Charles Bronson, Robert Vaughn, Brad Dexter, James Coburn, Horst Buchholz, Vladimir Sokoloff, Rosenda Monteros a ďalší.