Päť letných klubových filmov opäť iba za 1 euro!

€urópske filmy za €uroV pondelok 10. júla 2017 odštartuje v kežmarskom filmovom klube Iskra tretí ročník letného filmového projektu €urópske filmy za €uro, ktorý pre kiná na celom Slovensku pripravila Asociácia slovenských filmových klubov.

Iba z symbolické 1 euro si diváci budú môcť počas júla a augusta pozrieť päť zaujímavých európskych titulov, ktoré už možno videli, ale určite zaujmú znova, alebo odporučia svojim známym, ktorí tieto snímky vo filmovom klube ešte vidieť nestihli.

Príbeh lesaPo náročnom trojdňovom festivale Európske ľudové remeslo si príďte v pondelok 10. júla oddýchnuť do kina pri sledovaní úchvatného francúzskeho dokumentu režisérskej dvojice Jacques Perrin a Jacques Cluzaud Príbeh lesa. Tvorcovia tento film nakrúcali štyri roky s využitím tých najmodernejších technológií, v desiatkach lokalít po celej Európe, dokonca sami žili v lese so sledovanými divokými zvieratami.

Hasta la vista!V pondelok 17. júla uvidíte belgickú tragikomédiu režiséra Geoffreyho Enthovena Hasta la vista!, príbeh inšpirovaný skutočnosťou, o humore ako jedinom prostriedku, ktorý pomáha vyrovnať sa s neľahkou situáciou, o silnej túžbe ako najväčšom hýbateľovi ľudskej snahy boriť hranice.

Polski film24. júl bude patriť českému komediálnemu reality filmu Marka Najbrta Polski film. V príbehu o absurdite hereckého života, o Poľsku a o iných veciach, ktoré prinášajú originálny humor, kultové scénky, zamatovú eufóriu, slobodu, absurditu mladosti, láskavosť kamarátstva a mnoho iného, excelujú známi českí herci Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Daniel a Josef Polášek.

Trabantom do posledného dychuPosledný júlový a prvý augustový pondelok ostane kino kvôli Bažantu Kinematograf a Letnému kinu na hradnom nádvorí prázdne, no €urópske filmy ze €uro sa do Iskry vrátia 14. augusta prostredníctvom česko-slovenského dokumentu Dana Přibáňa Trabantom do posledného dychu.

Posádky dvoch žltých trabantov, poľského fiatu alebo malucha, čezety, jawy a dokonca aj dvoch invalidných vozíkov vyrazili z austrálskeho mesta Perth a v priebehu polročnej dobrodružnej výpravy prešli Východný Timor, Indonéziu, Malajziu a Thajsko. Tento film sme pred rokom premietali v Letnom kine na hradnom nádvorí a osobne ho uviedli traja členovia expedície – Kristína Madajová, Marek Slobodník a Marek Duranský.Attila Marcel

Poslednou snímkou letného projektu projekcií za 1 euro bude v pondelok 21. augusta absurdná francúzska komédia režiséra Sylvaina Chometa Attila Marcel, plná precítenej melanchólie, jemného humoru, žiarivých farieb, dobromyseľnosti, poetiky a muzikálových výstupov, ktorá vyniká výrazným vizuálnym štýlom.

€urópske filmy za €uroProgram

(začiatok premietaní o 19.00 h):

Pondelok 10. júla: PRÍBEH LESA

Pondelok 17. júla: HASTA LA VISTA!

Pondelok 24. júla: POLSKI FILM

Pondelok 14. augusta: TRABANTOM DO POSLEDNÉHO DYCHU