Out

Film osobne uvedie režisér a scenárista György Kristóf

Dráma, Slovensko/Maďarsko/Česko
2017, 88 min, v pôvodnom znení (slovensky, maďarsky, poľsky, litovsky, estónsky, rusky) so slovenskými titulkami

26. september 2017, 19:10
DCP 2D

PROJEKT 100

Cesta päťdesiatnika Ágostona cez východnú Európu, plná bizarných situácií, s nádejou, že si nájde prácu a splní si sen o chytení veľkej ryby.

Film je odyseou päťdesiatročného Ágostona, hlavy rodiny, ktorý sa vydáva na cestu po východnej Európe s nádejou získať prácu a splniť si svoj sen o chytení veľkej ryby. Skončí v Pobaltí s prázdnymi vreckami a za jeho golierom ostáva len morská soľ a vietor.

Počas svojej cesty sa dostáva do čoraz viac bizarnejších situácií, pri ktorých stretáva priateľskú ženu, Rusa s nepriateľskými zámermi a smutného vypchatého zajaca bez uší.

Pred filmom Out je uvádzaná krátka snímka Žltá.

Réžia a námet: György Kristóf. Scenár: György Kristóf, Eszter Horváth, Gábor Papp. Kamera: Gergely Pohárnok. Hudba: Miroslav Tóth. Zvuk: Jan Richtr. Strih: Adam Brothánek. Producenti: Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný. Koproducenti: Andrea Taschler, Ivo Ceplevičs, Ivan Ostrochovský, Tibor Búza, Ondřej Šejnoha. Hrajú: Sándor Terhes, Éva Bandor, Judit Bárdos, Ieva Norvele Kristóf, Guna Zarina, Viktor Nemets, Ieva Aleksandrova-Eklone, Tibor Gáspár a ďalší.