Ozveny Febiofestu v Iskre každú stredu od 10. apríla do 15. mája

Ozveny FebiofestuRegionálna časť Medzinárodného filmového festivalu Febiofest sa opäť uskutoční aj v kine/filmovom klube Iskra v Kežmarku. Tentoraz počas šiestich klubových stredajších večerov od 10. apríla do 15. mája 2024 pod názvom Ozveny Febiofestu.

Okrem distribučných titulov, ktoré sa predstavili na 31. ročníku Febiofestu v Bratislave, v Kežmarku uvidíme aj víťaznú snímku poroty filmových klubov v zložení Nina Šilanová, Ľubomíra Olejárová a Boris Švirloch.

Za výstižný kontrast medzi kameramansky dokonalou čistotou obrazu a morálnym úpadkom spoločnosti z vyššej triedy získala Cenu filmových klubov rakúska satirická dráma Veni Vidi Vici. Film podľa poroty originálnym a sarkastickým spôsobom zobrazuje, kam môže zájsť správanie ľudí posadnutých bohatstvom a mocou a znepokojujúco presne odkazuje aj na absurditu našej súčasnosti.

Zvláštne uznanie porota udelila maďarsko-slovenskému filmu Vysvetlenie na všetko, ktorý zvíťazil v hlavnej súťaži festivalu. Aj túto snímku nájdete v programe kežmarských Ozvien Febiofestu.

Program Ozvien Febiofestu v kine/filmovom klube Iskra Kežmarok

10. apríla, 19.00

ZÓNA ZÁUJMU

Dráma/historický, GBR/POL/USA, 2023, 105 min, titulky, r. J. Glazer